Kulinaria

KULINARIA

Na terenie kompleksu znajdują się cztery
strefy gastronomiczne. cztery miejsca, cztery różne
style, nieskończone możliwości.

Jesteśmy wiernymi kustoszami kuchni polskiej, poszukiwaczami smaków i inspiracji w nieskażonym środowisku, strażnikami rdzennych dóbr, niestrudzonymi zwolennikami kultywowania regionalnych przepisów. Zdmuchujemy kurz ze starych kucharskich receptur przywracając nazwy i smaki zapomnianego już świata. Rozpalamy palenisko, a dym z zawieszonego nad nim garnka płynie w powietrzu od Wschodu do Zachodu, drażniąc nozdrza, budząc wspomnienia, odkodowując narodowy genotyp tradycyjnych, polskich smaków.

 undefined

To co serwujemy, to nie folklor na talerzu, raczej powrót do domu, do kulinarnych korzeni, choć w nowej odsłonie. To sztuka łączenia znanych, prostych składników, w taki sposób, by stworzyły nową, pełną smaku całość. Danie kompletne, pełne, esencjonalne…

Wierzymy również w dobroczynną moc tradycyjnie przygotowywanych potraw, odwołujących się do nostalgicznych i sentymentalnych wspomnień. Jest nam bliska idea Comfort Food, która spożywanie posiłku każe łączyć z poczuciem błogostanu, szczęścia i beztroski. Jesteśmy przekonani, że odnalezienie dawnego dziecka w sobie, dzięki słodyczy na języku, zapachu drożdżowego ciasta, talerza złocistego rosołu z makaronem wyrabianym na miejscu, schnącym na pergaminowych arkuszach, jak kiedyś w babcinej kuchni, ma swoją magiczną moc.

                 undefined  undefined  undefined

Zaspokajamy również oczekiwania tych z Was, którzy poszukują w kuchni doświadczeń typu light, gdzie smak łączy się z pełnym bezpieczeństwem sanitarnym, przestrzeganiem łańcucha zimna. Przede wszystkim jednak, bliskie są nam doświadczenia kulinarne typu vintage, odkrywanie kuchni polskiej w nowej odsłonie, w ujęciu regionalnym w oparciu o blisko dostępne produkty.

 

Choć gotowanie jest sztuką, w pasji tworzenia nigdy nie tracimy z oczu tego co najważniejsze - indywidulanych preferencji naszych Gości, stąd korzystając z receptur czy też tworząc własne, przede wszystkim czynimy je podległymi, co oznacza, że jesteśmy zawsze gotowi na modyfikację dania, tak by nie umniejszając walorów smakowych, maksymalizować przyjemność.

1906 GOURMET RESTAURANT

Znajduje się w hotelu na poziomie recepcji, chociaż każdy trafi tu z zamkniętymi oczami. Idąc tropem zapachu, pewniej niż za wskazaniem magnetycznej igły, dobijamy do celu, gdzie zamiast wiatru od morza, omiata nas łagodny powiew prozy Fitzgeralda...

 

Nieskazitelna biel porcelany, błysk polerowanych sreber, soczysta świeżość ciętych kwiatów, kaskady ciężkich, gęsto drapowanych zasłon, spływających od wysokich okien ku dębowym parkietom, obsługa kelnerska przepływająca płynnie między stolikami w swoim perfekcyjnie zgranym kontredansie, na tle secesyjnie zdobionych tapet, zabytkowych mebli, pod szlachetną patyną żyrandoli, pozostających ostentacyjnie w kontrze do lśniących automobili na podjeździe…

 

Tyle wokół stołów, podczas gdy na nich, zamiast prozy, czysta poezja i autorski popis Szefa Kuchni Pawła Dołżonka, który próbując, poszukując i łącząc na nowo składniki, smaki i przyprawy, dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i kulinarnej intuicji, zawsze trafia do celu. Zabierze Was naprawdę daleko, czerpiąc z tego co lokalne, z bogactwa pobliskich lasów, wzburzonych bałtyckich wód, czy upraw z przypałacowego, ekologicznego ogrodu.

 

,,1906 Gourmet Restaurant'' czeka na Was, zarezerwuj stolik!

 

Restauracja czynna jest:

w piątek w godzinach 19:00-22:00

w soboty i niedziele w godzinach 13:00- 22:00

 

 

MENU DEGUSTACYJNE

 

 

Pomidory Starych Odmian (W)

Pate Brick, Zsiadłe Mleko, Zioła

 

***

 

Risotto z Selera (W)

Płynne Żółtko, Grapefruit, Polska Emilgrana

 

***

 

Saint Jacques

 Kalafior, Kawior ze Ślimaka, Jabłko

 

***

 

Dziki Turbot

Białe Szparagi, Crangon Crangon, Hollandaise

 

***

 

 

Przepiórka Polna

Młoda Marchew, Kurki, Sos Jaqualine

 

***

 

Comber Jagnięcy

Zielony Groszek, Bób, Ser Kozi

 

***

 

Valrhona 70%

Lubczyk, Słony Karmel

 

 

 

3 Dania 90 PLN

 

***

 

5 Dań 150 PLN

 

***

 

7 Dań 210 PLN

 

Zapraszamy do dokonywania rezerwacji

Tel. +48 608 002 220

E-mail: restaurant@palacciekocinko.pl

 

* Wymagany styl ubioru: swobodna elegancja - smart casual

ZAREZERWUJ STOLIK

+48 608 002 220

restaurant@palacciekocinko.pl

HERBACIARNIA

Pierwszy promyk słońca odbijający się
w wytwornej zastawie.

Chrupiące, świeżo upieczone bułeczki, wyśmienite marmolady, naturalne miody, świeże owoce, lokalne specjały dostarczane każdego dnia przez wyselekcjonowanych dostawców lub przysmaki z drugiego końca świata, czekają na degustację. To luksus w komfortowym otoczeniu, smakowite preludium udanego dnia…

 

Popołudniowe słońce sprawia, że urokliwa herbaciarnia zmienia swój charakter, miękkie światło skłania do relaksu w przepastnym fotelu z filiżanką ulubionej herbaty, dobrą książką, własną lub znalezioną w naszej niesamowitej bibliotece. Strefa herbaciarni, może przemienić się dla Ciebie w klub dobrej książki, miejsce na casualową kolację w gronie przyjaciół, po udanym rejsie, polowaniu czy jakimkolwiek wyzwaniu, któremu postanowiłeś sprostać w tym dniu.

 

Słynne na całym świecie mieszanki herbat Tea Palace z londyńskiej Covent Garden są serwowane wraz z drobnymi, słodkimi przekąskami.

TARAS LETNI

Zielony cypel wcinający się w ścianę lasu niczym dziób luksusowego transatlantyku,

niesie ze sobą taras z restauracją letnią, dający niezrównany widok na fasadę Pałacu i otaczający krajobraz. Każdy posiłek tutaj jest zarazem ucztą dla oczu. Ponad głowami delikatnie łopoczą parasole, biel namiotu lub po prostu zieleń drzew. Szum wiatru w ich koronach, lub cichy plusk rzeki Chełst wijącej się u podstawy jaru, tworzą dyskretny akompaniament doskonałej symfonii smaków, widoków i aromatów. Jako jedyne interludium - nagły trzepot skrzydeł poderwanych do lotu, gdy szkło zabrzęczy zbyt głośno.

 

Dresscode dopuszcza prawdopodobieństwo spotkania zagorzałych sportsmenek w bryczesach lub mężczyzn w strojach do golfa.

 

Wykwintne dania, porcje na jeden kęs serwowane na tacach, słodycze

i desery przygotowywane na miejscu, lekkie przekąski i orzeźwiające napoje

na upalne dni…

“LUNETA & LORNETA”
BISTRO CLUB

Przekonaj się jak czuła jest noc,
w stylowym barze w części piwnicznej
Pałacu lub odważ się na pełnokrwiste
zwieńczenie aktywnego dnia.

Wyborne Bordeaux, wibrujące dźwięki muzyki, relaksujący rytm niespiesznych rozmów. Koncert jazzowy lub degustacja nowego Moët & Chandon.

Na ścianach buduarowe wersje kolorystyczne tapet z górnych kondygnacji Pałacu, wyprodukowane jednorazowo na specjalne zamówienie właścicieli obiektu. Tu każdy szczegół buduje odpowiedni nastrój. Sensualne reprinty genialnego szkota, Jacka Vettriano, ulubionego malarza naczelnego hedonisty Hollywood - Jacka Nicholsona, pozwalają podglądać przez dziurkę od klucza damsko-męskie potyczki, momenty namiętności, zmysłowy gest. Zatrzymane na płótnie - nieruchome kadry kina noir. 

Miejsce to może również stać się kadrem dla wyrafinowanej kolacji lub przyjęcia w kameralnym gronie.

 

Noc może tu też upłynąć w rytmie DJ-skich setów, funkowym groove, czy gorących rytmach latino. Współczesną sceną muzyczną rządzi eklektyzm, a Wasz taniec ośmielą się przerwać jedynie pierwsze promienie wschodzącego słońca. Piękni i przeklęci, przemykające nad ranem cienie do azylu komfortowych pokoi i zasłanych luksusową pościelą łóżek.

 

Restauracja ,,Luneta & Lorneta Bistru Club" czynna jest codziennie w godzinach 11.00 - 23.00

 

W związku z odbywającym się w hotelu wydarzeniem, „Luneta&Lorneta Bistro Club” będzie zamknięta w dniach 17-19 czerwca 2016. „Luneta&Lorneta Bistro Club" będzie ponownie dostępna dla Gości w godzinach wieczornych w niedzielę, 19 czerwca. Przepraszamy za ewentualne niedogodności spowodowane zamknięciem restauracji.

 

Zapraszamy do dokonywania rezerwacji

Tel. +48 608 002 220

E-mail: restaurant@palacciekocinko.pl

 

* Preferowany styl ubioru: casual- swobodny